Selekce – recenze

big_selekce-hlj-20777135 dívek.
1 princ.
Životní šance.

info

bodNázev: Selekce
bodOriginální název: Selection
bodSérie: Selekce (1. díl)
bodAutor: Kiera Cassová
bodŽánr: Romantické, young adult
bodNakladatelství: CooBoo
bodPočet stran: 287

anotace

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit. (cbdb.cz)

recenze

UPOZORNĚNÍ! MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!

Než jsem si tuto knížku rezervovala tak jsem měla jisté obavy, vůbec se mi do toho nechtělo už kvůli tomu, že si to všichni chválili a říkali, jak je to úžasné a taky, že to je Hunger Games v dívčím podaní. A když propukne davové šílenství tak mě to od té knížky odradí.

Ale jsem upřímně ráda, že jsem si ji půjčila a začala ji číst. Sice to nějaký průkopník něčeho nového není, ale dalo se to číst jedním dechem. Ze začátku se dalo očekávat, co se stane, co kdo udělá nebo řekne.
Ze začátku se trochu dovídáte o světě, ve kterém America žije a o její rodině. Žije v poměrně veliké rodině, která má problémy si vydělat na jídlo, ale jak se dá předpovědět přišel dopis, v kterém stojí, že se může America přihlásit do Selekce. Zprvu nechce už kvůli Aspenovi, který ji k tomu pak přemluví. Z jejího kraje se tam hlásí tisíce dívek, ale jak se zase dá opět tušit, vyberou ji.

Jakmile se dostává do hradu tak tam potkává své soupeřky, královskou rodinu a samotného prince, který se do ni postupem času zamiluje a ona k němu začíná také něco cítit, i když neví, co to je za cit.

Ke konci knihy America potkává svého milovaného, který ji před odjezdem zlomil srdce, a teď ji má dělat ochranku.

Stručně řečeno je to takové holčičí čtení na oddych, ale je to hezká knížka.

Tato knížka si vysloužila čtyři hvězdy, za to, že je to dobře napsané, dá s u toho pobavit, ale není to nějaké nové téma.

ctyri hvezdy

další v sérii

vse

Kniha povídek ze světa Selekce. ↓

4754

ukázková kapitola

Ukázková kapitola je ze stránky CooBoo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.