Recenze – Dvůr trnů a růží

„Někdo mě celý život hledá, však nikdy nepozná můj žár,9788075441485
jiného políbím, ten nevděčník však jen zahodí můj dar.

Občas se zdá, že mě pouze chytří a krásní smějí mít,
lež žehnám všem statečným, jimž stačí se odvážit.

O mých dotecích se praví, že něžné a sladké bývají,
zavržená se však měním v běsy, již lítost neznají,

i když zasazují mocné, kruté rány, přesto vím,
že zmíraš pomalu, když zabijím…“

 

 

 

 

 


info

bodNázev: Dvůr trnů a růží

bodOriginální název: A Court of Thorns and Roses

bodSérie: Dvůr trnů a růží (1.díl)

bodAutor: Sarah J. Maas

bodŽánr: Young adult, fantasy, dobrodružné

bodNakladatelství: CooBoo

bodPočet stran: 440


anotace

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. (cbdb.cz)


recenze

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!

Na tuto knihu jsem se těšila opravdu hodně a když se před třemi týdny objevila u nás v knihovně tak jsem pro ni okamžitě jela. Když jsem ji otevřela zmocnil se mě strach, že jsem ji moc přecenila, ale nakonec se ukázalo, že je opravdu tak dobrá, nádherná, jak jsem si o ni myslela, možná ještě víc.
Chcete příběh o dívce, která není žádná puťka a chce zachránit chlapce, kterého miluje za cenu vlastního života? Chcete příběh, kde se krásný fantasy propojuje s děsivým a zákeřným světem, kterému vládne hrozivý panovník? Tak tento příběh je pro vás to pravé.
Na začátku mi trošku připomínalo Krásku a zvíře. Chudá Feyre se musí postarat o své sestry a otce a pak si ji odvede do svého panství zvíře, které je zakleté kletbou.
Ale tím ta podobnost končí. Když Feyre vkročí na území Prythianu z celého srdce ho nenávidí. Na panství svého věznitele poznává Luciena, který ji nenávidí za to, že mu zabila kamaráda, Alis, služebnou na panství. A hlavně začíná poznávat Tamlina, svého věznitele. Zjišťuje, že jejich zemi zasáhla nákaza, která obstarala, že se jim na tváří přichytili masky.
Feyre postupně objevuje krásné místa Jarního dvora, ale také pozná strašné a děsivé stvoření, s kterýma mnohdy bojuje o holý život. Feyřin charakter hodně zajímavý, obyčejný. Nenáviděla Luciena, Tamlina, Jarní dvůr a celý Prythian, ale postupně její srdce mění směr a nemůže si představit žít někdy jinde než na Jarním dvoře. I přes to, že Tamlin je děsivý a nosí přes obličej zlatou masku, která nejde sundat se do něj Feyre chtě nechtě zamiluje. A on do ní.
Vlastně celý nápad dát všem vílám masky byl opravdu skvělý! Tamlina s Lucienem jsem si zamilovala ne proto, že byli dokonalé popsaní v obličeji, ale měli skvělý charakter a vlastně jsem jejich tváře neznala do té doby než kletba Amaranthy padla.
Skvělé taky bylo to, jak s hrdostí přijala dohodu Amaranthy, i když předem věděla, že je to prohraný boj. Ale co je důležité nevzdala se! To například někdy já postrádám, to odhodlání.
Musela vyřešit tři nesmírně těžké, záludné a někdy podrazácké úkoly a nakonec vyřešit hádanku a nakonec zemřela, ale s hrdostí a především zachránila Tamlina a celý Prythian. A to nakonec ocenili i vladaři Letního, Podzimního, Zimního, Jitřního, Denního a Nočního dvora a zachránili člověka!
Ale abych to shrnula tak se toto dílo autorce opravdu povedlo. Podařilo se ji to, co už dlouho nikomu jinému, četla jsem před školou, ve škole, po škole a chodila pozdě spát, ale za cenu toho, že se něco málo dozvím a odkryju další tajemství, další lež, která dějem zahýbá.

A nemůžu hodnotit jinak než:

pet hvezd


další v sérii

big_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865Dvůr mlhy a hněvu vyjde 10. dubna 2017! Už se moc těším na další nebezpečí a krásy ukryté v této knize!

A v USA 2. května 2017 vyjde třetí díl s názvem A Court of Wings and Ruin.  

23766634


ukázková kapitola


Ukázková kapitola je ze stránky CooBoo
alexa

2 thoughts on “Recenze – Dvůr trnů a růží

 • 31.3.2017 at 8:52
  Permalink

  Zaujalo mě to….určitě si přečtu

  Reply
 • 1.4.2017 at 7:57
  Permalink

  Knížka mě zaujala na tolik že jsem si ji našel na netu a musím si ji koupit.
  Příběh je moc dobře zpracovaný .
  Proste takhle dobrou knížku jsem neviděl už hodně dlouho .

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.