Víte, že… #2 speciál k sérii Selekce

Takže přináším druhý díl projektu Víte, že… tentokrát je speciálně vyhrazen pro sérii Selekce. Takže stačí jen říct Víte, že…

… America je pojmenována podle starého jména Illéa, teda Ameriky? Její matka ji tak pojmenovala údajně, protože jak ji rodila tak ji kopla a vybojovala si cestu na svět, stejně jako Amerika bojovala z Čínou. Další možnost ovšem je ta, že její otec ji tak pojmenoval, protože patřil k rebelům.

 

… když Maxon poprvé odhalil své jizvy, způsobené otcem, Eadlyn řekl jí, že naposled dostal výprask, když America navrhla zrušení kast a místo toho, aby ji poslal král domů tak se nechal Maxon dobrovolně potrestat za Americu? A poprvé to bylo, když Maxon potkal otcovu milenku a řekl otci: „Tuhle couru už sem nikdy nepouštěj.“

 

… Aspen je nejstarší ze sedmi dětí. Po něm jsou: Beckner, Kamber, Celia, Reed, Jemmy a Ivy.

(Aspen s Americou) 

…  v povídce Královna, Amberly připustila, že bude Clarksonovi chránit život, i kdyby to mělo stát její? Na konci První, jak rebelové napadli palác opravdu obětovala svůj život a zachytila kulku, která byla mířena Clarksonovi.

(Amberly a Clarkson)

…  jméno Eadlyn znamená ‚narodit se v královské roli‘ a pochází ze staré angličtiny?

 

… dámský salónek je pojmenován po Celestě Newsome? Nazývá se Knihovna Newsome, i když tento název používá pouze America.

… kdyby jižní rebelové nenapadli palác v den, kdy měl Maxon oznámit své zasnoubení tak by si vybral Kriss?

 

+…  česká veřejnost byla obrána o několik bonusových kapitol? Příběh z pohledu Lucy najdete ZDE. Dopisy mezi Ahrenem a Camillou naleznete ZDE. Rozhovor mezi Kilem a Foxem těsně po rvačce v kuchyni najdete ZDE. A bonusový epilog ke Koruně najdete ZDE.

+…  modelka, která hraje Eadlyn se jmenuje Stacey Farnet? A modelka, která ztvárňuje Americu je Audrey Hollister?

(Stacey se vyfotila během focení poslední obálky Koruny)

Takže byly pro vás tyhle ty zajímavosti nové nebo už jste některé znali? 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.