Víte, že… #2 speciál k sérii Selekce

Takže přináším druhý díl projektu Víte, že… tentokrát je speciálně vyhrazen pro sérii Selekce. Takže stačí jen říct Víte, že…

… America je pojmenována podle starého jména Illéa, teda Ameriky? Její matka ji tak pojmenovala údajně, protože jak ji rodila tak ji kopla a vybojovala si cestu na svět, stejně jako Amerika bojovala z Čínou. Další možnost ovšem je ta, že její otec ji tak pojmenoval, protože patřil k rebelům.

 

… když Maxon poprvé odhalil své jizvy, způsobené otcem, Eadlyn řekl jí, že naposled dostal výprask, když America navrhla zrušení kast a místo toho, aby ji poslal král domů tak se nechal Maxon dobrovolně potrestat za Americu? A poprvé to bylo, když Maxon potkal otcovu milenku a řekl otci: „Tuhle couru už sem nikdy nepouštěj.“

 

… Aspen je nejstarší ze sedmi dětí. Po něm jsou: Beckner, Kamber, Celia, Reed, Jemmy a Ivy.

(Aspen s Americou) 

…  v povídce Královna, Amberly připustila, že bude Clarksonovi chránit život, i kdyby to mělo stát její? Na konci První, jak rebelové napadli palác opravdu obětovala svůj život a zachytila kulku, která byla mířena Clarksonovi.

(Amberly a Clarkson)

…  jméno Eadlyn znamená ‚narodit se v královské roli‘ a pochází ze staré angličtiny?

 

… dámský salónek je pojmenován po Celestě Newsome? Nazývá se Knihovna Newsome, i když tento název používá pouze America.

… kdyby jižní rebelové nenapadli palác v den, kdy měl Maxon oznámit své zasnoubení tak by si vybral Kriss?

 

+…  česká veřejnost byla obrána o několik bonusových kapitol? Příběh z pohledu Lucy najdete ZDE. Dopisy mezi Ahrenem a Camillou naleznete ZDE. Rozhovor mezi Kilem a Foxem těsně po rvačce v kuchyni najdete ZDE. A bonusový epilog ke Koruně najdete ZDE.

+…  modelka, která hraje Eadlyn se jmenuje Stacey Farnet? A modelka, která ztvárňuje Americu je Audrey Hollister?

(Stacey se vyfotila během focení poslední obálky Koruny)

Takže byly pro vás tyhle ty zajímavosti nové nebo už jste některé znali? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.